Erazma, Marianny, Marzeny

Porażka w Głogowie

Porażka w Głogowie - Źródło: sxc.hu / Colin Bamford
Źródło: sxc.hu / Colin Bamford

Tur Turek przegrał w sobotę w Głogowie w meczu 3. kolejki II ligi z tamtejszym Chrobrym 2:1. Bramkę dla naszego zespołu, drugą w tym sezonie zdobył Piotr Gląba.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze tego spotkania, ale kolejne znakomite zawody rozegrał bramkarz Tura - Michał Kołba, który pewnie bronił strzały głogowian. Czy to Damian Sędziak, czy Bartosz Machaj byli bezradni w starciach z naszym golkiperem. Aż do 40.minuty. Wtedy to po wrzutce z rożnego najlepiej w polu karnym zachował się Krzysztof Ziemniak, który precyzyjnie uderzył głową i dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Po zmianie stron do ataku ruszyli turkowianie, co zwieńczyli trafieniem już po trzech minutach. Po dośrodkowaniu z prawej strony gola głową zdobył Piotr Gląba, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. To było jednak wszystko, na co stać w tym dniu było podopiecznych Piotra Szarpaka. Ponownie inicjatywę przejęli gracze Chrobrego i w 66. minucie Krzysztof Kaliciak pokonał Kołbę. Jak się później okazało było to decydujące trafienie i Tur po dwóch remisach musiał zaznać goryczy porażki.

Chrobry Głogów - Tur Turek 2:1 (1:0) Ziemniak 40', Kaliciak 66' - Gląba 48'

Chrobry: Budnik - Ziemniak, Odrzywolski, Samiec, Bukraba, Machaj (66. Kowalczuk), Ulatowski, Sędziak (82. Filbier), Kaliciak (88. Grzybowski), Wan, Szczepaniak.

Tur: Kołba - Mikołajczyk, Wenger, Wieczorek, Kiełb (81. Syska) - Dolewka, Książek (46 Chojecki), Kotwica, Biel (46. Wojciechowski), Staroń, Gląba.

Żółte kartki: Odrzywolski, Bukraba, Kaliciak, Grzybowski - Dolewka, Staroń, Wojciechowski.

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Źródło: mksturturek.pl